WPC tvoros panėlių montavimas

tvoros iš kompozito_montavimas

Tvorų montavimas – atsakingas darbas, nes nuo darbų profesionalumo gali priklausyti kiek ilgai tvora tarnaus. Teisingai sumontuota tvora tarnaus ilgus metus. Svarbu pasirinkti patikimas konstrukcijas ir tinkamus sutvirtinimo elementus. Tvoros segmentus reikia montuoti prie metalinio arba betoninio stulpo. Tvirtinimo elementų pasirinkimas priklauso nuo tvoros segmentų konstrukcijos.

Iš vertikalių lentų sudaryti segmentai montuojami specialiais nailoniniais tvirtinimo elementais.

WPC H ir WPC Z horizontalių profilių tvoros panelės montuojamos specialiu tvirtinimu. Dėl temperatūros svyravimų kompozitas gali plėstis. Siekiant išvengti tokio svyravimo pasekmių, rekomenduojame naudoti spyruoklines poveržles. Patariame jų pernelyg stipriai nepriveržti, kad sujungimo vietai būtų suteikta papildomo laisvumo.

Tvorų montavimui prie metalinių stulpų komplektuojame savigręžius.

OneWood tvoros segmentų tvirtinimams/laikikliams reikėtu palikti tarpelius, minusuojant nuo segmento ilgio (tarpas tarp stulpų) 30mm. Pasirinkus tokius tvirtinimus, laikiklius turėsite galimybę sumontuoti segmentus, net pasitaikius ilgių neatitikimams iki 20 mm.

Vartų konstrukciją rekomenduojame tvirtinti ne prie tvoros perimetro stulpų, o naudoti atskirus komplektuojamus vartų atraminius stulpus.

Dvivėrių vartų ir vartelių montavimas

Dvivėrių vartų ir vartelių stulpai betonuojami į gruntą. Polių gylis rekomenduojamas apie H1200mm. Polių diametras ne mažesnis kaip 300mm. Rekomenduojama palikti tarpą nuo žemės ne mažiau kaip 5cm. Atstumas tarp stulpų turi būti analogiškas kaip pasiūlyme nurodytas vartų ir vartelių plotis. Vartams, platesniems nei 5m pločio, rekomenduojame padaryti pamato pratiesimą nemažiau kaip L1000xH500mm. Pamato pratiesimas turi būti išlietas pravažiavimo angos ir pilnai atvertų vartų kryptimis.

Montuojant automatiką, prie vieno iš stulpų turi būti nutiestas vamzdelis su maitinimo laidu. Nuo stulpo, prie kurio montuojamas valdymo blokas, būtina nutiesti vamzdelį laidams iki kito vartų stulpo.

Stumdomų vartų montavimas

Viršuje pateikiama slenkančių vartų (iki 5.5m pravažiavimui) montavimo instrukcija.

Stumdomiems kiemo vartams reikalingas pamatas į kurį betonuojami du atraminiai vartų stulpai. Galime pasiūlyti atraminius stulpus su plokšte jei pamatas paruoštas iš anksto.

Nerekomenduojame tvirtinti vartų konstrukcijos prie tvoros stulpų, vartai turi turėti savo nepriklausomą sistemą vienoje plokštumoje. Pamato gylis rekomenduojamas apie H1200mm. Galima įrengti pamatą su 2 poliais H1500mm gylio, tokiu atveju nereikia viso pamato daryti H1200mm gylio, tarp polių užtenka įrengti tvirtą armatūros tinklą ir betonuoti ne mažiau kaip H500mm. Vartų pamato plotis turi būti ne mažesnis kaip 400mm.

Pamato aukštį rekomenduojame daryti įvažiavimo lygio, įvertinus kad vartai bus 8 cm aukščiau už pamatą.

Stulpą su gaudytuvu rekomenduojama betonuoti H1200mm gylio, poliaus diametras ne mažiau kaip 300mm.

Montuojant automatiką vartams rekomenduojama iš anksto nutiesti maitinimo laidus vamzdyje į numatytą vietą. Automatinė pavara montuojama tarp 2 atraminių stulpų. Montuojant fotoelementus automatikai, reikėtu nutiesti vamzdelį laidams nuo pavaros iki tvoros stulpų esančių pravažiavimo kraštuose.