Kompozitinių medžiagų panaudojimas ir perspektyvos

Medžio ir plastiko kompozito (angl. wood polymer composite, WPC) medžiaga yra patvari ir nereikalaujanti daug priežiūros, todėl yra puiki alternatyva medienai. Rinkoje yra skirtingų gamintojų gaminių, kurie skiriasi savo sudėtimi, matmenimis ir išvaizda. Norėdami pasirinkti kokybišką gaminį turime įvertinti ne tik techninius parametrus, bet ir gaminio sertifikatą. Sertifikatas yra dokumentas įrodantys gaminio kokybę. Europietiškų WPC lentų kokybė skiriasi nuo kiniškų. Visų jų pagrindinės sudedamosios dalys yra medis ir plastikas, tačiau svarbesni yra priedai. Stabilizatoriai ir priedai yra brangesni ir nuo jų priklauso gaminio ilgaamžiškumas. Galerijos skyrelyje yra vaizdo medžiaga kur testuojami rinkoje esami gaminiai ir parodomi skirtumai.

Mūsų šalyje dauguma yra įsitikinę, kad mediena yra pigesnė, tačiau ji nėra ilgaamžė. Mediena reikalauja priežiūros, o pasirinkus kompozito lentas nereikės papildomų išlaidų šlifavimui ar perdažymui. Taip pat vartotojai renkasi medieną dėl ekologiškumo, tačiau svarbu įvertinti, kad kompozitui naudojama perdirbta mediena. Didėjant kompozito paklausai, mažėtų natūralios medienos poreikis. Taip pat svarbu įvertinti, kad medieną apdorojama cheminėmis medžiagomis, kad būtų atspari kenkėjams.

Medžio ir plastiko kompozitas yra ekologiškas, nes jų sudedamosios dalys nėra kenksmingos aplinkai. WPC gaminiai susideda iš PE (aukštos kokybės polimerų) ir medžio dulkių. Dėl termoplastiko rišamųjų medžiagų ir medžio dulkių, šis produktas pasižymi atsparumu, todėl puikiai tinka lauko terasoms, fasadui ar tvoroms. Kompozito lentos plačiai naudojamos atšiauraus klimato šalyse, todėl mūsų šalyje jos paklausa turėtų didėti.

WPC lentos plačiai naudojamos terasoms. Su elektroninės Terasos skaičiuoklės pagalba, galima greitai gauti preliminarią terasos kainą ir vizualizaciją. Šią skaičiuoklę lengva naudoti, nes užtenka įvesti terasos matmenys ir lentų padėtį. Jos pagalba galima įvertinti kelis variantus, pasirinkti tinkamiausią ir išsiųsti užklausą dėl detalesnio komercinio pasiūlymo.

Pagaminta ES, skirta naudoti šiauriniam klimatui.

Pagaminta ES, skirta naudoti šiauriniam klimatui.

Kompozitinė medžiaga

Renkantis WPC terasines lentas, siūloma pasirinkti karkasą iš aliuminio konstrukcijų ar cinkuoto metalo profilių. Vertinant visos terasos sąnaudas, karkasas užima nedidelę dalį, todėl siūloma investuoti į patvaresnę medžiagą. Renkantis karkasą iš medžio, po kelerių metų yra tikimybė, kad reikės viską išmontuoti ir keisti.

Terasos montavimui gali būti pasiūlyti keli sprendimai. Vienas iš jų yra naudoti polimerinę Montavimo masę QuikSet, kuri gali būti naudojama kaip alternatyva betonui. Šios masės pagrindas yra sintetinė derva, ji sudaryta iš dviejų komponentų, kuri leidžia mišiniui greitai sukietėti. Tai pat polis gal būti tiesiog betonuojamas. Taip pat galima terasos montavimui naudoti metalinius ar betoninius sraigtinius polius. Ant skaldos ar sutankinto grunto naudoti betonines specialias platformas ar plastikines atramas.

Pastebėta, kad didesnio populiarumo sulaukia Terasos lentos, kurios turi medžio raštą. Pasiūloje yra pilnavidurė terasinė lenta su medžio raštu. Jos kaina yra didesnė, tačiau jos populiarumą nulemia tai, kad ji patogi vaikščiojimui basomis, paviršius yra neslidus, o savo išvaizda primena medieną.

WPC plytelės su medžio faktūra iš kompozito medžiagos taip pat turi savo privalumų, tokius kaip greitas ir  paprastas montavimas ir kaina. Dažniausiai jos naudojamos balkonams arba iš anksto paruoštai dangai (betonas, lauko plytelės, trinkelės).

Iš medžio plastiko kompozito yra gaminamos WPC tvoralentes, kurios taip pat gali turėti medžio raštą. Vis dažniau pasirenkamos atviresnės ir žemesnes tvoros, taip pat pastebėta, kad yra dažnesnis horizontalus lentų išdėstymas be medžio rašto, kuris derinamas prie pastatų.

Fasadui taip pat yra naudojamos WPC fasado dailylentes su medžio imitacija. Populiariausia spalva yra tamsesne pilka. Tai turbūt labiau yra susiję su praktiškumu, tačiau baltos lentos atrodo ypač solidžiai. Prie tamsios spalvos namo gali būti įrengta baltos spalvos terasa. Toks kontrastas gali suteikti įdomų efektą.

Panašu, kad dėl savo teigiamų savybių, medžio ir plastiko kompozitas bus plačiau naudojamas architektų ir dizainerių darbuose kur bus sukurti įdomūs kūriniai. Paklausai didėjant gali būti sukurti ir atrasti nauji atspalviai.

  • 100% perdirbamas
  • Neslystantis paviršius
  • Nereikalauja priežiūros
  • Nepalieka pašinų
  • Europietiškas produktas
  • Atsparus aplinkai
  • Medienos produktas
  • Lengvai įrengiamas